Dziennik Gazeta Prawana logo

Żołnierze awansują, bo mają bardzo dobre wyniki

3 lipca 2018

ARMIA Blisko 90 proc. wojskowych ocenianych jest na poziomie dobrym i bardzo dobrym. Dzięki temu w ubiegłym roku awans otrzymało aż 28 tys. z nich. Ocen dostatecznych i negatywnych praktycznie brak

Od trzech lat opiniowanie służbowe żołnierzy zawodowych odbywa się co roku, a nie jak wcześniej, co dwa lata. W 2016 r., dzięki bardzo dobrym notom, mogła awansować rekordowa liczba żołnierzy. Wcześniej resort obrony narodowej z powodu oszczędności blokował awanse. W efekcie żołnierze z bardzo dobrymi opiniami służbowymi mogli tylko marzyć o kolejnych stopniach. Zdaniem ekspertów zmiany poszły w dobrym kierunku, bo każdy wojskowy, który sprawdza się w armii, ma teraz realne szanse na awans.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.