Dziennik Gazeta Prawana logo

Ustępujący burmistrz wciąż może być urzędnikiem

10 maja 2017

Były sekretarz gminy po zakończonej kadencji kierownika jednostki samorządowej ma prawo do powrotu na poprzednie stanowisko. Tak orzekł SN

30 listopada 2010 r. mężczyzna po raz piąty objął urząd burmistrza. W związku z tym po raz kolejny złożył podanie do przewodniczącego rady miejskiej o udzielenie urlopu bezpłatnego na stanowisku sekretarza gminy (pełnił je, zanim został wybrany). Przewodniczący przychylił się do jego prośby i na podstawie art. 174 k.p. udzielił mu urlopu bezpłatnego. 24 listopada 2014 r., z chwilą wygaśnięcia mandatu burmistrza, mężczyzna zgłosił swój powrót do pracy w urzędzie miejskim. Został jednak poinformowany, że jego stosunek pracy "uległ rozwiązaniu" w dniu złożenia ślubowania przez nowego włodarza. Były burmistrz nie zgodził się z tym i zgłosił gotowość do pracy na stanowisku sekretarza gminy lub innym, równorzędnym pod względem finansowym.

Pozostało 91% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.