Praca zdalna po uzgodnieniu
Po zakończeniu okresu obostrzeń epidemicznych firma nadal będzie mogła stosować pracę zdalną, ale w uzgodnieniu z zatrudnionymi (np. w umowie o pracę).
– Pracodawca mógłby ją zlecać samodzielnie tylko w wyjątkowych okolicznościach, np. w razie epidemii lub w innych kryzysowych sytuacjach – wskazuje Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. W wywiadzie dla DGP przybliża wstępne założenia projektu nowelizacji kodeksu pracy w tej sprawie. Nowe przepisy zastąpią te dotyczące telepracy (pojęcie to zniknie z k.p.). Pracę poza firmą będzie można świadczyć w całości lub w części, czyli np. tylko w każdy piątek. Regulacje nie będą natomiast przewidywać ryczałtu dla pracownika w stałej wysokości (na pokrycie np. podwyższonych rachunków za prąd). Pracodawca ma porozumiewać się w tej kwestii z zatrudnionymi. ©℗ B10
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.