Dziennik Gazeta Prawana logo

Komunikacja elektroniczna tylko za zgodą związków i rad pracowników

Kobieta korzysta z laptopa.
Zmiana sposobu komunikacji pomiędzy pracodawcą a przedstawicielami pracowników nie będzie mogła zostać wprowadzona jednostronnie przez pracodawcę, lecz będzie wymagała udziału i zgody strony społecznej.fot. materiały prasowe
dzisiaj, 21:00

Zmiana sposobu komunikacji pomiędzy pracodawcą a przedstawicielami pracowników nie będzie mogła zostać wprowadzona jednostronnie przez pracodawcę, lecz będzie wymagała udziału i zgody strony społecznej. Taką zmianę wprowadzono do projektu ustawy o zmianie ustawy o związkach zawodowych oraz ustawy o informowaniu pracowników i przeprowadzaniu z nimi konsultacji (UDER 82) w następstwie rekomendacji Stałego Komitetu Rady Ministrów.

Projekt ustawy ma charakter deregulacyjny i stanowi realizację postulatów wypracowanych przez rządowy zespół do spraw deregulacji, powołany przez Radę Ministrów. Jego celem jest uproszczenie regulacji oraz uelastycznienie komunikacji pomiędzy pracodawcami a związkami zawodowymi oraz radami pracowników poprzez dopuszczenie szerszego stosowania formy dokumentowej i elektronicznej. Rozwiązania te mają ograniczyć formalizm związany z papierowym obiegiem dokumentów oraz dostosować obowiązujące przepisy do współczesnych sposobów komunikowania się.

Pozostało 80% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.