Autopromocja
Dziennik Gazeta Prawana logo
Technologie

Cyberbezpieczeństwo poczeka do stycznia

22 grudnia 2021
Ten tekst przeczytasz w 9 minut

Projekt ustawy potrzebnej do rozpoczęcia aukcji częstotliwości na nową sieć 5G nie trafi w tym roku na posiedzenie Rady Ministrów

34961a4a-fe70-4468-b656-071359119732-u7abc0-8-kaczor-fot-slawomir-kaminski-agencja-wyborcza-pl-37326724.jpg
Nowelizacja ustawy o krajowym systemie cyberbezpiecze

Dobiega końca drugi rok, w którym Urząd Komunikacji Elektronicznej nie rozdysponował tzw. pasma C - gdzie komercyjni operatorzy telekomunikacyjni będą budować sieć komórkową piątej generacji.

Do rozpoczęcia procedury aukcyjnej są potrzebne m.in. zasady cyberbezpieczeństwa 5G, które powinny współgrać z przepisami ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa (KSC). Problem w tym, że resort cyfryzacji nie może się uporać ze znowelizowaniem tej regulacji - chociaż jej pierwszy projekt przedstawiono jeszcze we wrześniu 2020 r.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.