Firmy powinny oszczędzać energię
Plan Unii Europejskiej określany mianem 3 x 20 jest bardzo ambitny - zgadzają się eksperci. Jednak przy jego realizacji nie wolno zapominać o przedsiębiorcach, którzy napotykają wiele barier we wdrażaniu rozwiązań energooszczędnych
Badania przeprowadzone przez Krajową Izbę Gospodarczą (KIG) wykazały, że ogromna większość firm (78 proc.) na razie nie ma i nie rozważa wprowadzenia żadnego systemu zarządzania energią, co zapewniałoby kontrolę i możliwości optymalizacji jej zużycia. Dzieje się tak, mimo że większość przedsiębiorców uważa sprawy energii za ważne. Tylko 38 proc. firm wyodrębnia odpowiedzialność za energię i powierza ją pracownikom z kadry technicznej lub z zarządu. W pozostałych 62 proc. firm brak jest odpowiedzialności w tej dziedzinie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.