Dziennik Gazeta Prawana logo

Korea: oszczędności w kalesonach

29 czerwca 2018

Z powodu uderzenia mroźnej zimy i gwałtownie rosnącego zapotrzebowania na energię elektryczną południowokoreańscy urzędnicy otrzymali polecenie, by oszczędzać prąd. Ministerstwo wiedzy ekonomicznej zdecydowało, że od godz. 11 do godz. 18 we wszystkich urzędach mają być wyłączone ogrzewacze, a temperatura w pomieszczeniach ma nie przekraczać 18 stopni Celsjusza. Resort zalecił, by urzędnicy i urzędniczki zakładali grube kalesony i rajstopy oraz ciepłe podkoszulki. - Nasi kontrolerzy będą patrolować budynki i sprawdzać, czy nasze zalecenie jest wykonywane. Musimy się poświęcić, ponieważ z powodu mrozów krajowi grożą przerwy w dostawie elektryczności - powiedział jeden z urzędników resortu Roh Keon-Ki. Zima bije rekordy - w Seulu w niedzielę było 17,8 stopni Celsjusza na minusie.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.