Dziennik Gazeta Prawana logo

Inteligentny licznik rozliczy rzeczywiście zużyty prąd

26 czerwca 2018

Energetyka

Prąd do odbiorców w gospodarstwach domowych i ciepło do odbiorców końcowych będą dostarczane na postawie umów kompleksowych. Odbiorcy otrzymają więc tylko jedną fakturę i będą zawierali jedynie umowę sprzedaży. Natomiast umowę o świadczenie usług przesyłania i dystrybucji w ich imieniu i na ich rzecz zawrze sprzedawca energii. Takie rozwiązania przewiduje przygotowany przez resort gospodarki projekt ustawy - Prawo energetyczne, która ma zastąpić dotychczasowe przepisy, kilkadziesiąt razy nowelizowane przez ostatnie piętnaście lat. Pracownicy ministerstwa przekonują, że częste zmiany spowodowały, że ustawa - Prawo energetyczne (Dz.U. z 1997 r. nr 54, poz. 348) stała się nieczytelna.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.