Oszczędności w zasięgu ręki
Gdy mowa o bezpieczeństwie energetycznym, najczęściej myślimy o budowie nowych bloków, farmach wiatrowych, może nawet elektrowni atomowej. To wszystko może okazać się potrzebne – jednak są prostsze, a bardzo skuteczne sposoby. Oprócz zwiększania produkcji energii należy również zacząć ją oszczędzać
Najczęściej podczas dyskusji o przyszłości energetyki – nie tylko polskiej – eksperci i politycy mówią o tym, jak pogodzić wymogi polityki klimatycznej z rosnącym zapotrzebowaniem na energię. Jak ograniczyć emisje gazów cieplarnianych, zwłaszcza dwutlenku węgla, a jednocześnie zapewnić dostawy energii wszystkim, którzy jej potrzebują – fabrykom i gospodarstwom domowym. Na jakie źródła energii postawić – czy trzymać się węgla (to zwłaszcza polski, chociaż nie tylko, dylemat), czy postawić na OZE, a jeśli tak, to co zrobić z niestabilnością tych źródeł (czyli mówiąc wprost, uzależnieniu od pogody – nie zawsze świeci słońce i nie zawsze wieje wiatr). Może atom? Może gaz?
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.