Dziennik Gazeta Prawana logo

Hotelarze liczą straty

20 października 2020

Bon turystyczny nie uratował branży hotelarskiej. W wakacje liczba turystów była o 30 proc. niższa niż przed rokiem. Od początku 2020 r. ich spadek wynosi ponad 45 proc.

Od stycznia do sierpnia tego roku z noclegów w polskich obiektach turystycznych skorzystało 13,2 mln turystów, z czego 5,9 mln w ścisłym sezonie letnim. Dla porównania przed rokiem było to odpowiednio 24,4 mln i 8,3 mln osób – wynika z najnowszych danych GUS. Tym samym rynek nie obronił się przed spadkiem spowodowanym najpierw lockdownem, a potem kryzysem wywołanym przez COVID-19. Skutki ponieśli wszyscy, ale najbardziej branża hotelowa. W tym roku 71 proc. turystów wybrało te obiekty na miejsce wypoczynku. Przed rokiem odsetek takich osób był o 3 pkt proc. większy.

Pozostało 93% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.