Dziennik Gazeta Prawana logo

Seniorze, bierz internet za rogi z Pekao

Seniorze, bierz internet za rogi z Pekao
embuk-importer
15 kwietnia 2020

Pomoc w codziennych sprawach, rozrywka, kontakty z rodziną i znajomymi – sieć otwiera rozliczne możliwości, a bank przybliża te możliwości ludziom starszym

W obecnej sytuacji zwłaszcza osoby starsze powinny dla swojego dobra ograniczać kontakty międzyludzkie do niezbędnego minimum. Oznacza to problemy ze zrobieniem zakupów czy dostaniem się do lekarza i niemożność spędzania czasu z najbliższymi. Wiele uciążliwości można by wyeliminować, gdyby osoby starsze potrafiły radzić sobie w sieci. Za pośrednictwem cyfrowych platform pomoc w załatwianiu codziennych spraw deklarują harcerze, wolontariusze czy nawet sąsiedzi. Internet ułatwia kontakty ze służbą zdrowia. Sieć to sposób na propagowanie profilaktyki, samopomocy czy zdrowego stylu życia, które mogą się przełożyć na ograniczenie negatywnych skutków epidemii.

Jednak zaledwie co trzecia osoba po 70. roku życia korzysta z internetu. Nawet jeśli mają do niego dostęp i komputer, to albo nie wiedzą, jak z niego skorzystać, albo obawiają się, że padną ofiarą oszustw.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.