Inwestorzy nie zamierzają sprzedawać obligacji drogowych
Ceny za obligacje drogowe, jakie uzyskali inwestorzy na przetargach, były na tyle dobre, że teraz nie ma chętnych do sprzedawania na rynku wtórnym.
Papiery emitowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego na rzecz KFD wczoraj zadebiutowały na giełdowym rynku obligacji Catalyst. Na razie zainteresowania obrotem wtórnym nie ma. Na aukcjach rynku pierwotnego obligacje sprzedały się na pniu. W sumie inwestorzy kupili ich za prawie 2,6 mld zł. I tu pojawia się pierwszy problem: to dość mała pula, żeby inwestorzy instytucjonalni zaczęli obracać papierami na rynku wtórnym.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.