Handel winem przenosi się do Azji
Hongkong zamierza zostać największym centrum handlu winem. Jest bardzo blisko osiągnięcia tego celu: stał się już drugim na świecie miastem, w którym przeprowadza się najbardziej dochodowe aukcje tego trunku, wyprzedzając Londyn i ustępując miejsca tylko Nowemu Jorkowi. Dom Sotheby’s podał, że tylko na dwóch aukcjach w październiku zarobił w Hongkongu 14,3 mln dol. (jedną butelkę Chateau Lafite-Rothschild z 1869 r. sprzedano za 232 tys. dol.), niemal dwa razy więcej niż na ośmiu aukcjach zorganizowanych w tym roku w Londynie. Miejscowi biznesmeni są przekonani o sukcesie i w magazyny wina zamieniają opuszczone fabryki, które przeniosły produkcję do Chin. Tak postąpił m.in. Thomas Chu, szef Supply Chain Solutions, który dysponuje teraz siedmioma wielkimi składami wina.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.