Dziennik Gazeta Prawana logo

Verizon zawyżał rachunki

29 czerwca 2018

Firma Verizon Wireless przyznała się do zawyżenia rachunków 15 mln użytkowników bezprzewodowego internetu w USA. Teraz, po naciskach ze strony federalnej komisji komunikacji, będzie musiała zwrócić im niesłusznie pobrane pieniądze. "New York Times" podaje, że będzie to kosztować Verizon ok. 50 - 90 mln dol. Koszt niezbyt wysoki jak na giganta telekomunikacyjnego, ale jest to poważne uderzenie w jego markę. Operatorzy komórkowi w USA prowadzą teraz wyniszczające kampanie mające zachęcić abonentów do korzystania z mobilnego internetu: już nie tylko sprawdzania poczty, ale też do przeglądania stron i ściągania coraz większych plików. Zwykłe rozmowy i wysyłanie SMS-ów nie generują już bowiem wystarczających zysków.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.