Dziennik Gazeta Prawana logo

Branżę recyklingu metali nieżelaznych należy rozwijać

29 czerwca 2018

ODZYSK W BRANŻY metali nieżelaznych nabiera na znaczeniu. To naturalna konsekwencja prośrodowiskowej gospodarki oraz wzrastającej świadomości ekologicznej społeczeństw. Jednak rozwój branży i zwiększenie wykorzystania złomu jako surowca wtórnego nie będą możliwe bez zmian regulacji prawnych, które tworzą bariery dla przedsiębiorców.

Złom to cenny surowiec wtórny, bo poddawany nawet wielokrotnej obróbce pozwala na otrzymanie materiału o wysokiej jakości. Posiadając własną bazę surowcową w rudach miedzi, cynku i ołowiu oraz złomach i odpadach, polski przemysł metali nieżelaznych importuje stosunkowo małe ilości surowców. Jednak rynek surowców wtórnych zyskuje na znaczeniu w obliczu topniejących zasobów naturalnych, dlatego coraz większego znaczenia nabiera odzysk metali nieżelaznych.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.