Resort zbiera na wykup euroobligacji
Operacja, do której przygotowuje się MF, ma kosztować ponad 12 mld zł
Resort ministra Rostowskiego będzie musiał wysupłać 3 mld euro już w lutym. To jedyny wykup papierów denominowanych w walutach w przyszłym roku. Ale w kolejnych latach wartość długu zagranicznego do spłacenia będzie większa, bo resort będzie musiał spłacać to, co pożyczał za granicą w poprzedniej dekadzie. Dużo więcej do uregulowania będzie w 2015 r., kiedy to zapadają papiery dolarowe za ponad 3,3 mld dol., euroobligacje za pół miliarda euro, prawie 1,9 mld obligacji we frankach i samuraje za 25 mld jenów (łącznie 20 mld zł).
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.