Orzeł w ZUS, reszka w OFE
Rząd założył, że po wprowadzonych zmianach połowa Polaków przejdzie do państwowego ubezpieczyciela. Budżet w 2014 r. zyska 9 mld zł
Takie założenie resort finansów poczynił przy okazji prac nad przyszłorocznym budżetem. - Założyliśmy technicznie, że w przyszłym roku połowa Polaków wybierze OFE i o tyle będzie niższa składka do OFE w drugiej połowie roku - mówi DGP generalny ekonomista resortu finansów Ludwik Kotecki. Na pewno budżet zyska na tym sporo, w przyszłym roku ma to być około 9 mld zł, z czego 4,8 to oszczędności na kosztach obsługi długu, reszta na składce przekazanej z OFE do ZUS.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.