Dowody uznania i długa lista zaleceń
Komisja Europejska zawiesiła procedurę nadmiernego deficytu wobec Polski. Całkowicie zdjęta może zostać za rok
- Cieszymy się z decyzji Komisji. Oznacza ona, że jesteśmy na dobrej drodze do zniesienia procedury, a w roku 2014 nie trzeba wdrażać dodatkowych działań. Jednocześnie musimy utrzymać tę dobrą ścieżkę w przyszłym roku - deklaruje Ludwik Kotecki, radca ministra i główny ekonomista Ministerstwa Finansów. Zwraca uwagę, że wczorajszy komunikat KE dotyczy zawieszenia procedury, a nie jej zdjęcia. - Zdjęcie procedury będzie możliwe dopiero po trwałym osiągnięciu przez deficyt poziomu niższego niż 3 proc. PKB, do którego możemy się bardzo zbliżyć już w tym roku. Na razie jednak nadal obowiązuje sformułowany przez ustawodawcę zakaz podejmowania działań, które mogą zwiększyć deficyt, jak choćby wprowadzanie nowych ulg podatkowych - dodaje Kotecki.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.