Dziennik Gazeta Prawana logo

Współpraca przynosi korzyści

1 lipca 2018

Polska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej to okazja do pogłębienia relacji ze stroną amerykańską. Stwierdził to minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski podczas spotkania z ambasadorem USA. Według polskiego resortu sprawiedliwości dotychczasowe doświadczenia pokazują, że taka współpraca przynosi korzystne dla obu stron efekty. Wyrazem tego są m.in. pozytywnie zakończone poszczególne sprawy ekstradycyjne i wnioski o pomoc prawną. Kolejnym tematem poruszonym w trakcie spotkania były relacje prawne z Białorusią. Zarówno minister Krzysztof Kwiatkowski, jak i ambasador USA Lee Feinstein zgodnie podkreślili, że nie może być zgody na to, co dzieje się za naszą wschodnią granicą. 21 listopada w Waszyngtonie polski resort sprawiedliwości będzie uczestniczyć w szczycie UE - USA poświęconym współpracy w zakresie wymiarów sprawiedliwości.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.