Autopromocja
Dziennik Gazeta Prawana logo
Polityka zagraniczna

USA zbudują tarczę

27 czerwca 2018
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

Sytuacja w Afryce Północnej i Afganistanie oraz budowa europejskiego systemu obrony przeciwrakietowej były wczoraj głównymi tematami rozmów szefów resortów obrony Rosji i USA Anatolija Sierdiukowa i Roberta Gatesa w Moskwie.

Gates przyleciał do Rosji w poniedziałek. To jego czwarta wizyta w tym kraju. Jednocześnie jest to jego ostatnia podróż do Rosji w charakterze sekretarza obrony. Zapowiedział on już bowiem, że przed końcem 2011 roku ustąpi ze stanowiska.

Według "Niezawisimej Gaziety" Dmitrij Miedwiediew zażąda od ministra obrony USA wyjaśnień, jakie są cele koalicji międzynarodowej w Libii. Z kolei Gates - prognozuje moskiewski dziennik - potwierdzi, że Stany Zjednoczone i ich sojusznicy z NATO nie odstąpią od planów budowy swojej tarczy antyrakietowej w Europie.

W rozmowie z dziennikarzami amerykański minister wysoko ocenił poziom współpracy między USA a Rosją.

bjn

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.