Dziennik Gazeta Prawana logo

Manila pozostanie bez kanalizacji

27 czerwca 2018

Ambitny rządowy plan zbudowania kanalizacji oraz oczyszczalni ścieków dla całej stolicy Filipin legł w Gruzach. Dwie prywatne firmy, które obiecały zakończenie inwestycji już w ubiegłym roku, mają kolejne opóźnienie. Jonas Leones z ministerstwa środowiska powiedział, że inwestycja zostanie zakończona dopiero za... 20 lat. Obecnie jedynie niewielka część Manili, w której mieszka ponad 11 milionów ludzi, ma kanalizację. Większość ścieków spływa prosto do przepływającej przez miasto rzeki Pasig, którą już w 2006 roku ONZ uznała za jedną z najbardziej zanieczyszczonych rzek świata. - Pasig to szambo - przyznał niedawno szef resortu środowiska Ramon Paje. Rząd zamierza teraz pozwać do sądu z zamiarem ukarania grzywnami dwie firmy za złamanie kontraktu.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.