Wybrali państwową emeryturę
Węgrzy wolą emeryturę państwową niż tę z prywatnych funduszy emerytalnych. Tylko 3,2 proc. ich członków zdecydowało się na pozostanie w nich - poinformowały wczoraj władze w Budapeszcie.
13 grudnia węgierski parlament przyjął ustawę o przeniesieniu środków z prywatnych funduszy emerytalnych do kasy państwowej, dając obywatelom czas do 31 stycznia 2011 r. na decyzję, czy chcą całkowicie przejść do systemu państwowego, czy też pozostać w prywatnych funduszach. To drugie rozwiązanie wiąże się jednak z utratą wszelkich praw do państwowej emerytury. Spośród ponad 3 mln osób, które musiały do poniedziałku do północy podjąć decyzję, na pozostanie w prywatnych funduszach zdecydowało się 102 458 osób - poinformowała wczoraj Zsuzsa Szoeke Lovas, rzecznika Krajowego Urzędu ds. Emerytur (ONYF).
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.