Sześć ofiar zbrodni podczas obchodów Dnia Niepodległości
Tylko w tym roku w Stanach Zjednoczonych doszło już do ponad 300 strzelanin
Miliony Amerykanów wróciły we wtorek do pracy po długim weekendzie przerażone kolejną erupcją przemocy z użyciem broni palnej. Tym razem moment był wyjątkowo symboliczny - morderca otworzył ogień do bawiących się na paradzie z okazji obchodów Dnia Niepodległości Stanów Zjednoczonych, zazwyczaj piknikowego, radosnego, rodzinnego święta. Z relacji świadków obecnych w High land Park pod Chicago wynika, że gdy usłyszano pierwsze strzały, zgromadzeni byli przekonani, że to tradycyjne fajerwerki. W ich kierunku otworzono jednak ogień.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.