Dziennik Gazeta Prawana logo

Lekarz zostawi pacjentów, żeby stwierdzić zgon

Samorządowcy obawiają się, że stwierdzanie zgonów przez lekarzy nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej przysporzy problemów organizacyjnych i finansowych. Rząd jednak uważa takie rozwiązanie za optymalne

Przedłużają się konsultacje nowej ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych w ramach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Samorządowcy pozytywnie odnoszą się do kierunku zmian, szczególnie wprowadzenia do systemu koronerów, ale woleliby, aby to właśnie na nich i lekarzach podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) spoczywał w dużej mierze obowiązek stwierdzania zgonów. Z projektowanych przepisów wynika jednak, że zadanie to spadnie głównie na lekarzy z nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej (NiŚOZ).

Pozostało 91% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.