Dziennik Gazeta Prawana logo

Samorządy Trójmiasta za rok głównym właścicielem Szybkiej Kolei Miejskiej

3 września 2009

Do końca roku sopoccy radni podejmą uchwałę o dokapitalizowaniu Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście. Na razie jeszcze nie wiadomo jaką kwotą. To ma być już kolejny zastrzyk finansowy dla lokalnej spółki, po tym jak w połowie roku radni podnieśli kapitał zakładowy o 1,7 mln zł. Wcześniej na podobny ruch zdecydował się pomorski urząd marszałkowski (8 mln zł), władze Gdańska (7 mln zł) oraz Gdyni (1 mln zł). Wszystkie samorządy deklarują, że do 2012 roku będą sukcesywnie zwiększać kapitał zakładowy SKM. Tylko Gdańsk chce dofinansować spółkę kwotą 17 mln zł, a w kolejce do objęcia udziałów stoi Malbork, który chętnie widziałby tego przewoźnika na swoim terenie.

Pozostało 91% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.