Dziennik Gazeta Prawana logo

Śląsk najbardziej atrakcyjny

26 czerwca 2018

4,7 mln potencjalnych klientów, 20 proc. europejskiego tranzytu, 51 uczelni, które kształcą 200 tys. specjalistów rocznie. Śląskie to najatrakcyjniejszy inwestycyjnie region w Polsce - wynika z raportu niezależnego gdańskiego Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową. Śląskie to też wysoka kultura przemysłowa, region pełen pozytywnej energii. Energii dla biznesu.

Chcąc utrzymać tę wysoką pozycję, pierwsi w Polsce uruchomiliśmy system informowania o możliwościach inwestycyjnych w regionie: www.invest-in-silesia.pl. Również jako pierwsi zebraliśmy w jednym miejscu informacje niezbędne inwestorom, ułatwiając podejmowanie decyzji i oszczędzając ich czas. Wykorzystane rozwiązania pozwalają na dostarczanie bieżącej i wiarygodnej informacji potencjalnym inwestorom z regionu, Polski i całego świata.

Stawiamy na innowacyjność. W 2003 roku sukcesem czołowych instytucji i przedsiębiorstw województwa było podjęcie wspólnych działań na rzecz opracowania, a następnie realizacji Regionalnej Strategii Innowacji na lata 2003-2013. Istotnym elementem jej wdrażania jest projekt systemowy w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013. Pieniądze przeznaczone na jego realizację w latach 2009-2011 to 4,6 mln zł. Z udziałem uczelni wyższych realizowane są też nowe przedsięwzięcia, które mają stworzyć skuteczne narzędzia rozwoju i wsparcia działań innowacyjnych podejmowanych w regionie. W efekcie powstanie Regionalna Strategia Innowacji Województwa na lata 2013-2020 oraz Program rozwoju technologicznego 2010-2020.

Równocześnie wykreowano już kilkanaście projektów regionalnych w ramach strategii, m.in. Śląska Rada Innowacji, portal INNOBSERVATOR SILESIA, Regionalna Platforma Rozwoju Innowacji czy studia podyplomowe dla menedżerów innowacji.

@RY1@i02/2010/124/i02.2010.124.158.004c.001.jpg@RY2@

Fot. PAP

Bogusław Śmigielski

Bogusław Śmigielski

marszałek Województwa Śląskiego

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.