Członkowie zespołu do walki z przemocą bez wynagrodzeń
Wojewoda dolnośląski uchylił przepis uchwały radnych, którzy chcieli wprowadzić wynagrodzenia dla członków zespołu interdyscyplinarnego. Resort pracy uważa, że gmina ma do tego prawo.
Gminy w ramach przeciwdziałania przemocy w rodzinie mają obowiązek tworzenia zespołów interdyscyplinarnych, w których skład wchodzą przedstawiciele instytucji zajmujących się tym zjawiskiem. Jest to zadanie własne gminy, które wymaga podjęcia przez radnych uchwały dotyczącej sposobu i trybu jego funkcjonowania. Osoby, które zostaną oddelegowane do prac w zespole oraz grupach roboczych, wykonują swoje zadania w ramach obowiązków służbowych i zawodowych. Stanowi o tym art. 9a ust. 13 ustawy z 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie (Dz.U. nr 180, poz. 1493 z późn. zm.) W związku z tym członkom zespołu nie przysługuje dodatkowe wynagrodzenie.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.