Dziennik Gazeta Prawana logo

Gminy grupowo zweryfikują świadczeniobiorców

17 czerwca 2018

Pod koniec roku uruchomiona zostanie nowa usługa informatyczna, która ma ułatwić ośrodkom pomocy społecznej pozyskiwać i sprawdzać dane mające wpływ na otrzymywanie wsparcia z programu 500+ oraz innych świadczeń.

Nowe rozwiązanie to tzw. usługi grupowe. Ma ono polegać na tym, że Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej będzie przesyłać do poszczególnych ośrodków pomocy społecznej raport z wykazem osób uzyskujących świadczenia rodzinne, wychowawcze oraz z Funduszu Alimentacyjnego (FA), w przypadku których miała miejsce jakaś zmiana. Na początku będą to informacje pochodzące z ZUS, np. o tym, że pojawiły się składki odprowadzane za daną osobę lub doszło do zmiany ich płatnika. Może to bowiem świadczyć o tym, że do tej pory bezrobotny rodzic lub inny członek rodziny znalazł pracę, co wiąże się z uzyskiwaniem nowego dochodu i może mieć znaczenie dla dalszego pobierania świadczeń uzależnionych od spełnienia kryterium.

Pozostało 92% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.