Dziennik Gazeta Prawana logo

W jaki sposób kierowcy będą karani za pomocą fotoradarów

27 stycznia 2011

RUCH DROGOWY - Urządzenia do rejestrowania wykroczeń powinny być ustawiane tylko tam, gdzie jest niebezpiecznie, by służyły poprawie bezpieczeństwa, a nie zarabianiu

Straż miejska nie ma już pełnej swobody korzystania z fotoradarów przy kontroli kierowców. Przede wszystkim nie może się ustawić z takim urządzeniem tam, gdzie jej się podoba. W dodatku tylko w miejscach niebezpiecznych powinna być prowadzona kontrola prędkości, a nie na prostych i szerokich drogach, gdzie jest bezpiecznie i kierowcom zdarza się jechać szybciej, niż pozwalają na to przepisy. W fotoradary zostanie też uzbrojona Inspekcja Transportu Drogowego, która mierzy prędkość kierowców samochodów osobowych i motocykli, a nie tylko kierujących ciężarówkami czy autobusami. Takie rozwiązania przewiduje zmieniona ustawa - Prawo o ruchu drogowym, której przepisy weszły w życie 31 grudnia 2010 roku.

Pozostało 91% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.