Dziennik Gazeta Prawana logo

Kolejny były wiceminister finansów z zarzutami

16 lipca 2019

Maciej G., który za rządu PO-PSL zajmował się w resorcie podatkami, miał narazić budżet na utratę 3 mld zł

Po Jacku Kapicy, ekswiceministrze finansów i szefie Służby Celnej, wobec którego prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia za niedopełnienie obowiązku związanych z hazardem (nie przyznaje się do winy), na celowniku śledczych znalazł się Maciej G., wiceminister w latach 2008–2013. Za postawione obu zarzuty niedopełnienia obowiązków grozi kara do 10 lat więzienia. Prokuratura uważa, że w wyniku zaniechań Macieja G. budżet państwa stracił 3 mld zł z powodu nieuprawnionych zwrotów VAT. Nie udało nam się z G. skontaktować.

Pozostało 81% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.