Kontrola w SGGW po kradzieży laptopa z danymi kandydatów
Urząd Ochrony Danych Osobowych (UODO) rozpoczął we wtorek kontrolę w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW). To efekt informacji o kradzieży komputera przenośnego, na którym przechowywane były szczegółowe dane osobowe kandydatów na studia.
– Pracownicy UODO rozpoczęli czynności na uczelni dziś o godz. 9. Spodziewaliśmy się kontroli i deklarujemy pełną współpracę. Ze swej strony dopełniliśmy staranności i zgłosiliśmy UODO incydent przed upływem 72 godzin – zapewnia Krzysztof Szwejk, rzecznik prasowy SGGW.
Sprawa dotyczy kradzieży laptopa jednego z pracowników uczelni. Znajdowały się w nim dane osobowe przetwarzane w trakcie rekrutacji, w tym adresy zamieszkania, numery PESEL i dowodów osobistych kandydatów na studia. Uczelnia twierdzi, że pracownik naruszył wewnętrzne procedury, które nie pozwalają na kopiowanie takich danych.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.