Autopromocja
Dziennik Gazeta Prawana logo

Państwowy gigant zatrzymany w pół kroku w Polska Press

13 kwietnia 2021

Warszawski sąd postanowił wstrzymać przejęcie wydawnictwa gazet regionalnych przez Orlen. Koncern i UOKiK nie składają jednak broni

fot. Wojciech Stróżyk/Reporter

Postanowienie sądu „jest bezprzedmiotowe i nie ma wpływu na nasze działania, ani skuteczność nabycia tego podmiotu” – uważa Daniel Obajtek, prezes Orlenu

„Nie ma żadnych podstaw prawnych do ograniczania PKN Orlen w wykonywaniu praw z nabytych udziałów” – deklarował prezes spółki Daniel Obajtek wczoraj przed południem na Twitterze. Dodał, że „transakcja zakupu Polska Press została przeprowadzona zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, po uzyskaniu ostatecznej decyzji Prezesa UOKiK” i Orlen „wykorzysta wszystkie dostępne środki w celu ochrony swoich praw”.

Odniósł się w ten sposób do postanowienia Sądu Okręgowego w Warszawie (XVII Wydział Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów) o wstrzymaniu wykonania decyzji prezesa UOKiK w sprawie przejęcia Polska Press. Jak informuje biuro prasowe sądu, postanowienie zostało wydane 8 kwietnia i jest niezaskarżalne.

Pozostało 88% treści
Możesz czytać nasze artykuły dzięki partnerowi PWC.
Załóż konto lub zaloguj się
i zyskaj dostęp na 14 dni za darmo.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.