Osram pozywa Samsunga i LG
Niemiecka firma Osram, specjalizująca się w produkcji żarówek oraz akcesoriów oświetleniowych, oskarżyła wielkie południowokoreańskie koncerny Samsung i LG o naruszenie jej patentów. Pozwy w tej sprawie już trafiły do sądów w Niemczech i USA, za kilka dni identyczny dokument ma zostać skierowany do jednego z sądów w Chinach.
Osram , którego właścicielem jest koncern Siemens, oskarża Samsunga i LG o bezprawne wykorzystywanie technologii wytwarzania diod LED, które są używane do produkcji m.in. płaskich telewizorów i monitorów komputerowych.
- Naszym celem jest uzyskanie sądowego zakazu sprzedaży produktów, które wykorzystują kradzioną technologię i uzyskanie wysokiego odszkodowania - głosi oświadczenie niemieckiej firmy.
oprac. pc
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.
Wpisz adres e-mail wybranej osoby, a my wyślemy jej bezpłatny dostęp do tego artykułu