Podstawy do utajnienia trzeba oceniać indywidualnie
Nie można z g ó ry przesądzić, jakie dokumenty podlegają utajnieniu, a jakie muszą pozostać jawne. Zależy to od konkretnych okoliczności - uważa rzecznik generalny TSUE w sprawie pytań prejudycjalnych polskiej Krajowej Izby Odwoławczej.
Jeśli ktoś liczył na jednoznaczne przesądzenie, co jest, a co nie jest tajemnicą przedsiębiorstwa, może czuć się zawiedziony. Opinia rzecznika nie rozwiewa bowiem zbyt wielu wątpliwości. Uważa on bowiem, że nie da się wyznaczyć generalnych kryteriów.
„Nie jest możliwe ustalenie a priori, kiedy dane dokumenty będą mogły zostać zakwalifikowane jako poufne, ponieważ taka kwalifikacja zależy od cech każdego dokumentu w danym sporze” - przekonuje Manuel Campos Sánchez-Bordona.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.