Urzędnik musi mieć mocne argumenty, aby kwestionować ocenę szefa
ORZECZENIE Pracownik samorządowy po uzyskaniu pierwszej negatywnej noty okresowej tylko w wyjątkowych sytuacjach może się odwołać do sądu pracy. Tak orzekł SN
Mężczyzna pracował jako strażnik miejski od 1997 r. na podstawie umowy na czas nieokreślony. W 2010 r. został przeniesiony z referatu komunalnego do referatu dyspozycyjno-interwencyjnego, gdzie miał nowego przełożonego. 13 czerwca 2011 r. urząd miasta rozwiązał z nim stosunek pracy bez wypowiedzenia, wskazując jako przyczynę ciężkie naruszenie przez niego podstawowych obowiązków pracowniczych. Jednak na mocy prawomocnego wyroku sądu mężczyzna został przywrócony do pracy. Po powrocie, w 2012 r., został poddany ocenie okresowej, która okazała się dla niego negatywna. Termin ponownej oceny został wyznaczony na luty 2013 r. Zgodnie z regulaminem pracowników zatrudnionych na stanowiskach urzędniczych, jeśli kolejna ocena jest również negatywna, komendant niezwłocznie rozwiązuje stosunek pracy z pracownikiem z zachowaniem okresu wypowiedzenia.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.