Dziennik Gazeta Prawana logo

To inwestor ma zalegalizować samowolną przebudowę

11 lipca 2017

Przedsiębiorca, któremu wynająłem lokal na restaurację, samowolnie przebudował instalację wentylacyjno-klimatyzacyjną. Lokal zajmował bez umowy najmu, gdyż wcześniej mu ją wypowiedziałem. Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego po przeprowadzonej kontroli zażądał ode mnie jako właściciela lokalu przedłożenia oceny technicznej dotyczącej prawidłowości wykonania robót budowlanych. Czy powinienem być adresatem tego żądania?

Właściciel lokalu nie powinien być adresatem żądania przedłożenia oceny technicznej dotyczącej prawidłowości wykonania robót budowlanych. W sprawie, która dotyczy samowoli budowlanej, obowiązek przedłożenia oceny technicznej wykonanych samowolnie robót budowlanych musi być nałożony na inwestora. To on powinien być adresatem obowiązków zmierzających do zalegalizowania samowoli budowlanej lub usunięcia jej skutków.

Pozostało 91% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.