NSA zbada stwierdzenie przewlekłości po czasie
Czy wniesienie skargi na przewlekłe prowadzenie postępowania po jego zakończeniu i wydaniu ostatecznej decyzji uniemożliwia merytoryczne rozpoznanie takiej skargi przez sąd administracyjny – takim zagadnieniem prawnym zajmie się skład siedmiu sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego. Tak zdecydował trzyosobowy skład NSA na kanwie sprawy, która do niego trafiła.
Dotyczyła ona mężczyzny, który złożył do WSA skargę na przewlekłe prowadzenie postępowania przez wójta gminy w sprawie ustalenia warunków zabudowy. Ostateczna decyzja została bowiem wydana po prawie 20 miesiącach od dnia złożenia pierwotnego wniosku (w trakcie postępowania był on modyfikowany), a pozew trafił do sądu długo po tym, jak powód decyzję otrzymał. W ocenie skarżącego nie ma jednak przeszkód do badania przewlekłości postępowania także po jego zakończeniu.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.