Dziennik Gazeta Prawana logo

Nieodebranie wezwania od wójta nie zwalnia z obowiązku stawienia się do kwalifikacji

3 lipca 2018

W przyszłym roku po raz drugi odbędzie się kwalifikacja wojskowa, która zastąpiła wcześniejszy pobór. Termin jej ogłoszenia na terenie kraju wyznaczony został na 22 stycznia 2010 r. Ma trwać od 8 lutego do 30 kwietnia.

Kwalifikację wojskową ogłasza się nie później niż na 14 dni przed 8 lutego. Wojewodowie ogłaszają ją na obszarze województwa w drodze obwieszczeń. Obwieszczenia wywieszane jest w miejscach najbardziej uczęszczanych i widocznych, w sposób przyjęty na danym terenie. Wójtowie lub burmistrzowie (prezydenci miast) wzywają osoby do stawienia się do kwalifikacji wojskowej, wysyłając im wezwania. Trzeba je doręczyć osobom co najmniej na siedem dni przed wyznaczonym terminem stawienia się do kwalifikacji. Należy pamiętać, że nieotrzymanie wezwania nie zwalnia takiej osoby od obowiązku stawienia się w terminie i miejscu wskazanym w obwieszczeniu.

Pozostało 91% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.