Określono zasady postępowania z odpadami weterynaryjnymi
Podmioty wykonujące usługi weterynaryjne oraz zakłady lecznicze dla zwierząt zobowiązane zostały do selektywnego zbierania odpadów powstających w czasie wykonywanych zabiegów. Muszą także wydać szczegółowe instrukcje w tym zakresie na stanowiskach pracy. Nowe rozporządzenie zacznie obowiązywać od 27 stycznia 2011 r.
Ustawodawca upoważnił w art. 7 ustawy z 27 kwietnia 2001 r. o odpadach ministrów właściwych do spraw: gospodarki, budownictwa, gospodarki przestrzennej i mieszkaniowej, gospodarki morskiej, łączności, transportu, zdrowia, rolnictwa, wewnętrznych oraz ministra obrony narodowej, każdego w zakresie swoich kompetencji, w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw środowiska, do ustalenia, w drodze rozporządzeń, szczegółowego sposobu postępowania z niektórymi rodzajami odpadów.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.