Dziennik Gazeta Prawana logo

Renciści socjalni więcej dorobią

27 czerwca 2018

SENAT - Ponad ćwierć miliona osób pobierających renty socjalne będzie mogło dodatkowo zarabiać do 2356,30 zł bez groźby zabrania im przez ZUS świadczenia.

Od 1 stycznia 2012 r. osoby niepełnosprawne otrzymujące rentę socjalną będą mogły więcej dorobić. Na rozpoczynającym się jutro posiedzeniu Senat ma przyjąć ustawę z 30 sierpnia 2011 r. o zmianie ustawy o rencie socjalnej. Po zmianach prawo do tego świadczenia będzie zawieszone za miesiąc, w którym przychody osoby korzystającej z pomocy państwa przekroczą 70 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za kwartał kalendarzowy ogłoszony przez prezesa GUS do celów emerytalnych. Jeśli w styczniu przyszłego roku, kiedy ustawa wejdzie w życie, nadal będzie obowiązywać średnia krajowa taka jak obecnie, to świadczeniobiorca nie będzie mógł dorobić więcej niż 2356,30 zł miesięcznie.

Pozostało 91% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.