Za złamanie zakazu palenia trzeba będzie zapłacić 500 zł
Ochrona zdrowia Żołnierze i pracownicy cywilni armii mogą używać tytoniu tylko w wyznaczonych do tego miejscach
7 marca 2012 r. wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące zakazu palenia w wojsku. Zgodnie z art. 5 ustawy z 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych używanie wyrobów tytoniowych jest zabronione na terenach, m.in.: szpitali, szkół, domów pomocy społecznej i uczelni. Zakaz taki obejmuje również zakłady pracy, domy kultury, lokale gastronomiczne oraz środki komunikacji publicznej. Ustawa ta jednak w art. 5a pozwoliła na pewne wyjątki od tych generalnych zasad zakazu palenia w jednostkach podległych resortom spraw wewnętrznych, sprawiedliwości oraz obrony narodowej i nadzorowanych przez nie. Nowe rozwiązania dotyczące armii wprowadza rozporządzenie ministra obrony narodowej z 14 lutego 2012 r. w sprawie szczegółowych warunków używania wyrobów tytoniowych na terenie obiektów oraz w środkach przewozu osób podlegających ministrowi obrony narodowej.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.