Urzędy zapłacą za termoizolację budynków
Energooszczędność
Właściciele i zarządcy budynków, w których swoje siedziby mają samorządy i administracja publiczna, będą musiały uzyskać świadectwa charakterystyki energetycznej. Taki nakaz będzie dotyczyć organów wymiaru sprawiedliwości, prokuratury oraz urzędów zajmujących powierzchnię powyżej 250 mkw., w których są obsługiwani interesanci. Z tego obowiązku zostały zwolnione budynki zajmowane przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencję Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralne Biuro Antykorupcyjne, policję, Straż Graniczną, Służbę Więzienną, Biuro Ochrony Rządu, Służbę Celną, urzędy skarbowe, izby skarbowe, organy kontroli skarbowej i informacji finansowej oraz Siły Zbrojne. Zużycia energii nie będą musieli też badać właściciele obiektów zabytkowych i kultu religijnego. Nowe zasady oceny zużycia energii wprowadza czekająca na publikację w Dzienniku Ustaw ustawa z 29 sierpnia 2014 r. o charakterystyce energetycznej budynków.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.