Dziennik Gazeta Prawana logo

Zniżka dla dzierżawców z nowym dochodem

28 czerwca 2018

Rząd chce ujednolicić zasady korzystania z 50 proc. bonifikaty dla właścicieli nieruchomości opłacających dzierżawę wieczystą. Zainteresowani będą musieli ujawniać całe dochody

Do końca marca osoby opłacające dzierżawę wieczystą muszą złożyć wniosek o przyznanie specjalnej ulgi w wysokości 50 proc. stawki. Jednak obecnie każda gmina ma własne zasady liczenia dochodu będącego podstawą do skorzystania z takiej zniżki. A to dlatego, że ustawa z 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 1774 ze zm.) nie tylko nie definiuje dochodu będącego podstawą do skorzystania z takiego przywileju, ale także nie odsyła do innych przepisów. Ale to może szybko się zmienić. Kazimierz Smoliński, wiceminister infrastruktury i budownictwa, ujawnia, że rząd w drugim kwartale tego roku powinien przyjąć nowelizację ustawy o gospodarce nieruchomościami. Zmiany mają ujednolicić zasady obliczania dochodu będącego postawą do przyznania takiej formy wsparcia. Podstawą będą przepisy ustawy o świadczeniach rodzinnych.

Pozostało 91% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.