Autopromocja
Dziennik Gazeta Prawana logo
Prawo administracyjne

Zmiany w prawie budowlanym nie wszystkim się podobają

Ten tekst przeczytasz w 3 minuty

Architekci krytykują dotykające ich zmiany wprowadzane projektem nowelizacji prawa budowlanego. Jego I czytanie odbędzie się w sejmowych komisjach w tym tygodniu

Pomysłodawcy proponują wprowadzenie możliwości uzyskiwania uprawnień budowlanych do projektowania w ograniczonym zakresie przez techników oraz osoby, które ukończyły branżową szkołę II stopnia, w branży odpowiedniej dla danej specjalności, po odbyciu czteroletniej praktyki projektowej oraz rocznej praktyki na budowie.

Ministerstwo Rozwoju i Technologii, które jest wnioskodawcą projektu, ocenia, że standardy nauczania techników są wystarczające do uzyskania takich uprawnień. Według resortu omawiane zmiany są też uzasadnione rosnącym zapotrzebowaniem na tego typu usługi. „W Polsce zarejestrowanych jest 13 671 architektów, co daje współczynnik 0,4 na 1000 mieszkańców.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.