Dziennik Gazeta Prawana logo

Uwłaszczenie bis na szybkiej ścieżce

4 grudnia 2018

Projekt zmian w ustawie uwłaszczeniowej błyskawicznie przeszedł uzgodnienia międzyresortowe i w najbliższym czasie trafi do Sejmu. Nowelizacja, która m.in. pozwoli deweloperom uniknąć zwrotu do budżetu ogromnych sum niedozwolonej pomocy publicznej, musi wejść w życie przed oficjalnym dniem przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów we własność, czyli przed 1 stycznia 2019 r.

Zgodnie z założeniami Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju przedsiębiorstwa budujące mieszkania na sprzedaż nie będą docelowo beneficjentami uwłaszczenia, dlatego nie powinny ponosić z tego tytułu nadmiernych obciążeń. A takie ryzyko istniało, gdyby musieli oprócz opłaty przekształceniowej dopłacać do wartości rynkowej gruntu na wypadek przekroczenia dopuszczalnego limitu pomocy publicznej.

Pozostało 90% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.