Co nowego
● . 19 marca 2009 r. została podpisana umowa sprzedaży pakietu 28 proc. akcji Skarbu Państwa w spółce Elektrociepłownia Kraków na rzecz spółki EDF International, którą reprezentowało warszawskie biuro kancelarii prawnej Gide Loyrette Nouel. Partnerem odpowiedzialnym za przeprowadzenie transakcji jest Robert Jędrzejczyk, specjalista prawa energetycznego i infrastrukturalnego.
● . Kancelaria Prawna Chałas i Wspólnicy otrzymała Medal Europejski dla Usług za CH2B. Nagrodę przyznał Business Centre Club, Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny oraz Urząd Komitetu Integracji Europejskiej. CH2B to pierwszy unikatowy na rynku usług prawniczych zintegrowany model zarządzania projektem prawnym Klienta Biznesowego, który spełnia normy ISO 9001.
● . Krajowa Rada Sądownictwa z dezaprobatą zauważa, że nasiliły się ataki medialne na wymiar sprawiedliwości zainspirowane wątpliwej jakości, z metodologicznego punktu widzenia, sondażami oraz eksponowaniem jednostkowych przypadków bulwersujących decyzji sądów. KRS uważa, że krytyka orzeczeń sądowych jest dopuszczalna. Winna jednak być rzetelna i uwzględniająca wszelkie aspekty omawianych przypadków.
● . Krajowe Centrum Szkolenia Kadr Sądów Powszechnych i Prokuratury zaprasza prokuratorów i rzeczników prasowych na studium z zakresu retoryki i wystąpień publicznych. Szkolenie odbędzie się w Ośrodku Doskonalenia Kadr Służby Więziennej w Popowie. Zjazd odbędzie się 16-18 kwietnia 2009 r.
● . W Bukareszcie odbył się III Światowy Szczyt Prokuratorów Generalnych państw członkowskich należących do ONZ. Dominował na nim temat roli Prokuratora Generalnego we wzmacnianiu zaufania publicznego do wymiaru sprawiedliwości i jego niezależności w realizowaniu ścigania przestępstw.
● . Okręgowa Rada Adwokacka w Bydgoszczy zaprasza adwokatów na VIII Spływ Kajakowy Brdą im. adwokata Romana Latosa, który odbędzie się w dniach od 29 lipca do 2 sierpnia 2009 r.
● . Okręgowa Rada Adwokacka w Olsztynie serdecznie zaprasza na XIX Ogólnopolski Rejs Adwokacki im. Marii Budzanowskiej po Pojezierzu Iławsko- -Ostródzkim. Odbędzie się on od 28 do 31 maja 2009 r. O uczestnictwie w rejsie decyduje kolejność zgłoszeń wraz z dowodem wpłaty.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.