Autopromocja
Dziennik Gazeta Prawana logo

Egzamin adwokacki z błędnym nazwiskiem

29 kwietnia 2024

Piątek był czwartym i ostatnim dniem tegorocznego egzaminu adwokackiego – zdający rozwiązywali zadania z zakresu prawa administracyjnego i zasad wykonywania zawodu lub zasad etyki. W jednym z nich zauważono drobne błędy. Wątpliwe jednak, by wywołały tak daleko idące konsekwencje, jak powtórzenie egzaminu.

Sprawdzian rozpoczął się o godz. 10 równocześnie w 25 komisjach w całym kraju. Szybko w środowisku pojawiła się informacja, że zdający przed przystąpieniem do rozwiązania zadań zostali poinformowani o błędach w arkuszu i poinstruowani, w jaki sposób powinni do nich podejść.

Informację potwierdził w rozmowie z DGP adwokat Marcin Derlacz, przewodniczący Komisji Aplikacji Adwokackiej Naczelnej Rady Adwokackiej.

Pozostało 76% treści
Możesz czytać nasze artykuły dzięki partnerowi PWC.
Załóż konto lub zaloguj się
i zyskaj dostęp na 14 dni za darmo.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.