Dziennik Gazeta Prawana logo

Stary trybunał dogorywa

Dziś prezydent odbierze ślubowanie od trzech nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego: Krystyny Pawłowicz, Stanisława Piotrowicza i Jakuba Steliny. Zastąpią oni Stanisława Rymara, Piotra Tuleję oraz Marka Zubika, których dziewięcioletnie kadencje zakończyły się 3 grudnia. Korzystając z tej okazji, sędziowie Zubik i Tuleja wydali oświadczenie, w którym bardzo gorzko odnieśli się do tego, co działo się z TK w ciągu ostatnich czterech lat.

„Zaczynaliśmy obowiązki sędziowskie w Trybunale Konstytucyjnym, którego działalność cieszyła się powszechnym uznaniem. (…) Niestety koniec naszej kadencji przypada na czas, w którym ponad trzydziestoletni dorobek Trybunału Konstytucyjnego w dużej mierze został zakwestionowany i zaprzepaszczony” – możemy przeczytać w oświadczeniu.

Pozostało 89% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.