Autopromocja
Dziennik Gazeta Prawana logo
VAT

Gmina może zastosować korzystniejszą metodę powierzchniową do odliczenia VAT

Ten tekst przeczytasz w 3 minuty

Gmina do odliczenia VAT może zastosować klucz powierzchniowy, jeśli jest on adekwatny i pozwala obliczyć proporcje korzystania z budynku na potrzeby działalności gospodarczej i na cele użyteczności publicznej - orzekł Wojew ó dzki Sąd Administracyjny w Warszawie.

Spór z fiskusem dotyczył tego, czy gmina do odliczenia podatku VAT, w związku z wydatkami inwestycyjnymi poniesionymi na rewaloryzację zabytkowego budynku może zastosować klucz powierzchniowy, uwzględniający procentowy udział powierzchni nieruchomości wykorzystywanej w opodatkowanej działalności gospodarczej w stosunku do powierzchni całego budynku.

Gmina planowała wynajmować parter zmodernizowanego budynku, natomiast na poddaszu chciała stworzyć świetlicę, realizując w ten sposób cel użyteczności publicznej.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.