Dziennik Gazeta Prawana logo

Wystawianie faktur korygujących stało się łatwiejsze

27 czerwca 2018

Od 1 stycznia 2011 r. można wystawiać zbiorcze faktury korygujące za dowolne okresy bez obowiązku wyszczególniania wszystkich korygowanych pozycji faktur pierwotnych, lecz tylko kwoty udzielonego rabatu oraz kwoty zmniejszenia podatku należnego

Do końca 2010 r. polskie przepisy nie przewidywały szczególnych uregulowań odnoszących się do wystawiania zbiorczych faktur korygujących. Mimo to powszechnie dopuszczalne było wystawienie jednej (zbiorczej) faktury korygującej do kilku faktur wystawionych dla tego samego kontrahenta. Praktyczną przeszkodą w wystawianiu tych faktur był jednak warunek, aby faktura taka zawierała, oprócz łącznej kwoty korekty sprzedaży netto oraz podatku należnego, wszystkie dane określone w par. 13 rozporządzenia ministra finansów z 28 listopada 2008 r. dla każdej korygowanej faktury. A to oznaczało, że w fakturze korygującej musiały być wyszczególnione wszystkie korygowane pozycje faktur pierwotnych.

Pozostało 91% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.